ZDOBĄDŹ DOFINANSOWANE NA REALIZACJĘ PROJEKTU Z ZAKRESU EDUKACJI KULTUROWEJ

Masz pomysł na interesujący projekt z zakresu edukacji kulturowej skierowany do dzieci i młodzieży z województwa mazowieckiego? Jesteś nauczycielem lub animatorem kultury? Weź udział w Konkursie realizowanym w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021: Mazowieckie.

Konkurs jest przeznaczony dla partnerstw z sektora oświaty i kultury. Zależy nam na partnerskiej współpracy nauczycieli i animatorów kultury. Zachęcamy  obie te grupy do wychodzenia poza sferę własnej działalności i wspólnej realizacji projektów kulturalno-edukacyjnych. Wyłonione projekty z poszczególnych subregionów województwa mazowieckiego otrzymają dofinansowanie w łącznej kwocie 50 000 zł.

1/ Aby wziąć udział w Konkursie:

2/ Terminy

  • Termin nadsyłania zgłoszeń w Konkursie: 31 marca 2021.
  • Realizacja projektów może rozpocząć się od 12 kwietnia 2021.
  • Realizacja projektów musi zakończyć się do 31 sierpnia 2021.

3/ Ważne informacje:

  • Przedmiotem Konkursu są projekty z zakresu edukacji kulturowej realizowane na rzecz dzieci i młodzieży z województwa mazowieckiego.
  • Działania edukacyjne i animacyjne realizowane w ramach zgłoszonego do Konkursu projektu mogą być realizowane w sposób tradycyjny, w przestrzeni publicznej (off-line), jak i w Internecie (on-line).

4/ Wsparcie przy przygotowywaniu wniosków

Dla wszystkich osób zainteresowanych złożeniem wniosku w Konkursie przygotowaliśmy narzędzia i działania wspierające:

Zachęcamy także do:

__________________________

Program „Bardzo Młoda Kultura 2019-2021: Mazowieckie”

Bezpłatne szkolenia, wizyty studyjne, Konkurs na realizację projektów z zakresu edukacji i animacji kulturowej, konferencje – takie działania oferuje nauczycielom i animatorom kultury z województwa mazowieckiego program „Bardzo Młoda Kultura 2019-2021: Mazowieckie”. Główny cel programu to wzmocnienie środowiska animacji i edukacji oraz łączenie sektorów kultury i oświaty poprzez edukację kulturową, czyli przygotowanie do aktywnego i twórczego uczestnictwa w kulturze. Operatorem regionalnym programu jest Amfiteatr w Radomiu.

Partnerzy: Forum Kultury Mazowsze, Mazowiecki Instytut Kultury, Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu, Federacja Mazowia, Fundacja Obserwatorium, Dom Kultury Kadr, Dom Kultury Dorożkarnia, Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka, Sokołowski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Wagon Inicjatyw, Fundacja Wspierania Edukacji i Rozwoju Innowatorium, Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Themersonów, Ośrodek Kultury Góra Kalwaria.